Autor: Sonja Vršić
Sastanak Izvršnog odbora, Nadzornog odbora, Komisije za runoliste
Sastanak odbora i komisija, a u svrhu što bolje priprema aktivnosti za iduću godinu, održat ćemo u ponedjeljak, 21.11.2022., u prostoriji Društva s početkom u 19 sati.
Dnevni red:
- Organizacija 25. Vincekovog pohoda
- Formiranje Povjerenstva za obilježavanje 25 godina Društva
- Izdavanja knjižice “25 vrhova za 25 godina Bundeka”,prijedlog nagrada
- Predstavljanje plana aktivnosti i pohoda za iduću godinu
- Izvješće Komisije za runoliste i prijedlog rada za iduću godinu
- Predstavljanje plana zimskih predavanja u 2023. godini
- Organizacija dežurstva za učlanjivanje i ostale potrebe
- Ostalo
Nadamo se da će se članovi odbora i komisija odazvati te da ćemo biti učinkoviti i donositi kvalitetne odluke.
Priprema za 25. Vincekov pohod – prikupljanje financijskih priloga i tombolskih nagrada
Dragi članovi,
iduća godina nam je vrlo važna, pred nama su dvije važne obljetnice. 25. Vincekov pohod i 25 godina djelovanja Društva. Na sastanku Izvršnog odbora dogovoreno je da ćemo za Vincekov pohod imati (kao i svake pete godine) tombolu pa bismo trebali prikupiti što više nagrada. Molimo sve zainteresirane članove koji nam u tome mogu i žele pripomoći da nam se jave, u privitku su zamolbe pa ih možete isprintati ili ih podići u Mjenjačnici Nest. Jako nam je važna i vaša povratna informacija, javite nam kome ste dali zamolbu i od koga ste dobili tombolske nagrade. Nagrade možete donijeti u prostorije Društva, javite se Sonji (091/545-7377). Imena donatora javno ćemo objaviti na web stranici Društva.
Vjerujemo da vam je jasno koliko nam je u ovakvim akcijama važan svaki naš član!
Hvala što aktivno pripomažete u radu svog Društva!
Nevenka i Zorica, najstarije sudionice Martinjskog pohoda
Da godine nisu važne za zdrave i korisne aktivnosti, iz tjedna u tjedan dokazuje nam naša dugogodišnja članica Nevenka Ribarić koja, ne samo da svakodnevno pješači ili biciklira, nego i redovito sudjeluje na našim pohodima. Tako je i ovaj put, ali među 90-ak sudionika Martinjskog pohoda 76-ogodišnja Nevenka nije bila najstarija, ovaj put joj se jednim dijelom staze pridružila 84-erogodišnja Zorica Cmrečnjak. Obje vole šetnje, planinarenje, a ponajviše uživaju u aktivnom boravku u prirodi s dobrim društvom. A u nedjelju na našem Martinjskom pohodu ničega nije izostalo, mogle su uživati u dobrom društvu, bogatstvu slanih i slatkih delicija i u dobroj kapljici, tako da se 10-ak pješačkih kilometara bez problema moglo savladati. Živjele naše cure “jezero let”!
Martinjski vikend, u društvu s “Gojzericama” iz Pule, 12. i 13. 11. 2022.
Odradili smo jedno predivno dvodnevno druženje s planinarima PU „Gojzerica“ iz Pule. Prvi dan Edo i Sonja, zajedno s još nekim našim članovima, vodili su ih u Mađarsku na vulkanski stožac St. György i podzemno jezero u Tapolci, a završili na večeri u Seoskom turizmu „Goričanec“. U nedjelju je velik broj naših članova sudjelovao na Martinjskom pohodu po Štrigovskoj kružnoj stazi i prezentaciji obreda kod Bartolića. Iako nismo imali neke vidike zbog magle, imali smo predivno druženje u krugu dragih prijatelja iz Pule.
Ovim putem zahvaljujemo svim našim članovima koji su sudjelovali na Martinjskom pohodu, a posebno onima koji su pripomogli da budemo dobri domaćini – svima koji su logistički pripomagali u samoj organizaciji, vodičima Josipu i Romeu, ali i svima koji su donijeli kolače, žesticu, vino… Zajedničko srce veliko nam je kao kuća… zahvaljujući svima koji su bili dio ovog susreta! Nadamo se da će ovakvi susreti s “Gojzericama” biti barem jednom na godinu!
Hvala donatorima: Pekari “Panis”, ST “Goričanec”, obitelji Bartolić, OPG Varga…
Markacistički i vodički sastanak, u srijedu 9. 11. 2022.
Markacistički sastanak u 18 sati, vodički sastanak u 19 sati u prostoriji Društva. Na dnevnom redu su planovi za 2023. godinu. Molimo markaciste i vodiče da se odazovu na sastanak.
Redovni sastanak Društva
U srijedu, 2. 11. 2022.s početkom u 19 sati u prostorijama Društva.
Dnevni red:
- Realizirane i nadolazeće aktivnosti
- Prijedlog članarine za 2023. godinu
- Organizacija 25. Vincekovog pohoda
- Plan redovne godišnje skupštine u 2023. i plan organizacije obilježavanja 25. godišnjice Društva u 2023. godini
- Planiranje zajedničkih aktivnosti sa susjednim društvima
- Zbor vodiča u Omanovcu, 19. i 20. 11. 2022.
- Markacističke aktivnosti i priprema za izradu plana za 2023. godinu
- Vodičke aktivnosti i priprema za izradu plana za 2023. godinu
- Ostala pitanja
Bilo bi dobro da sastanku nazoče voditelji markacističke i vodičke sekcije, naravno – dobrodošli su i ostali; na sastanku dogovaramo datume pojedinačnih sastanaka markacista i vodiča kako bismo u manjim skupinama dogovorili planove i realizaciju.
Razigrana subota u društvu osnovnoškolaca i trkača
Subota, 15.10. 2022., za PD Bundek je bila još jedna u nizu vrlo aktivnih, ali ovaj put u društvu osnovnoškolaca.
Već u 9.30 u M. Središće stigla je Planinarska družina „Ftičeki“ iz Belice, njih pedesetak, na čelu s učiteljicom Ivanom P. U Lučici su ih dočekali naši vodiči Zlatko i Costa koji su ih vodili Šetnicom sv. Barbare najprije do skele u Fusku, poznatom središćanskom izletištu. Tamo ih je dočekao skelar koji ih je skelom provozao preko Mure. Dobro markiranim putem nastavili su prema Hlapičini te uz predivne krajolike Mure stigli sve do mlina u Žabniku.
Druga ekipa vodiča (Sunčica, Sonja i Renato, uz pomoć Ružice, Ivice i Ede L.) sudjelovala je u 2. dijelu pješačko-planinarskog dijela projekta „Korak po korak do zdravlja“ Međimurskog školskog sportskog saveza i Zajednice športskih udruga i Saveza Međimurske županije. Sudjelovalo je oko 120 osnovnoškolaca iz osam osnovnih škola (3. OŠ ČK; Nedelišće, Pribislavec, Sv. Juraj na Bregu, M. Središće, Vratišinec, Selnica i Štrigova). Oko 9 km dugu pješačku turu po predivnim štrigovskim brežuljcima osiguravali su članovi HGSS Stanice Čakovec. Budući da je na putu bio i vidikovac na Mađerkinom bregu, iskoristili su priliku da s njega uživaju u vidicima koje im je nudio.
Možemo reći da je ova subota bila odlično iskorištena, vrijeme idealno za hodanje, prekrasna jesen nudila je fantastične boje i poglede, a posebno smo sretni što je priroda bila okupirana osnovnoškolcima, djecom koju smo uspjeli prizvati u šetnju i boravak u prirodi!!!
Bundekice su bile podrška i na posljednjem kolu Kros lige „Rudar“ u M. Središću, u svakom kolu kao pomoć u organizaciji, a tako i u ovom posljednjem kolu 3. Kros lige. Hvala Nevenki i Mariji V., ali i ostalim članicama koje su tijekom godine pripomagale u tome.
Pohod sjećanja 30.10. 2022. – zajedno s HPD “Međimurje”
Svake je godine jedno društvo domaćin tako da su ove godine “Međimurci” preuzeli organizaciju. Odlučili su se za ŠKS, a mi ćemo im se pridružiti pa ćemo tako zajedno hodati za sve one međimurske planinare i prijatelje kojih više nema među nama. Zajedničko okupljanje je u centru Štrigove u 08.30 sati.
Iz ČK ide autobus, ako netko želi može im se javiti za prijevoz iz ČK. Iz M. Središća ćemo ići svojim vozilima, okupljanje je na bus stanici u 8 sati kako bismo do 8.30 bili u Štrigovi. Bilo bi dobro da se za prijevoz iz M. Središća prijavite našoj vodički Ivanki Hrešć (098/502462). Prijevoz se plaća direktno vozaču (20 kn). Sve ostale inf. nalaze se na plakatu.
Jedan od najaktivnijih vikenda
Ovaj smo vikend imali 4 vrlo zanimljive i raznolike aktivnosti i bio je potreban velik angažman vodiča.
U petak 7.10. organizirali smo noćni pohod Pun mjesec na Ivi na kojem je sudjelovalo 50-ak planinara. Na Ivu su vodili Renato i Sonja , a vremenski uvjeti, organizacija i raspoloženje bilo je vrhunsko pa su se svi zadovoljni u noćnim uvjetima vratili kući.
U subotu,8.10., bili smo sudionici triju različitih aktivnosti. Troje vodiča (Krunoslav P., Ana i Zoran) pripomogli su (zajedno s članovima HGSS Stanica Čakovec) u vođenju 130-ak učenika donjomeđimurskih škola u šetnji uz rijeku Dravu i derivacijski kanal HE Dubrava od Svete Marije do Donje Dubrave. Riječ je o projektu “Korak po korak do zdravlja” Međimurskog školskog sportski savez i Zajednice športskih udruga i Saveza Međimurske županije u koji su ove godine uključili učenike gornjeg i donjeg dijela Međimurja. Ovaj je vikend bilo za učenike donjeg dijela Međimurja, a iduće će subote ,15. 10., biti za učenike gornjeg dijela Međimurja.
15-ak članova pod vodstvom Ivanke i Josipa sudjelovalo je na 26. Miškovom pohodu, tradicionalnom pohodu lendavskog planinarskog društva od Velike Polane do Lendavskih gorica.
Subota je bila rezervirana i za zajedničku šetnju i planinarenje s Udrugom udomitelja djece Međimurja. 50-ak je članova udruge, malih i velikih, mlađih i starijih dobnih uzrasta, planinarilo na Ravnu goru. Njima je to bio prvi planinarski pohod pa im je PD Bundek pripremio i prigodne diplome, a počastili smo ih i s ručkom u Filićevom domu. Za taj susret možemo zahvaliti Mariju Celiniću (6. Hrvatu na Mt. Everestu) koji nas je svojim donacijama spojio, ali i Gradu M. Središću na financiraju prijevoza. Vodila ih je Sonja, a pripomogli su joj Edo, Željko, Mirjana, Ksenija i Mladen. Vjerujemo da će im izlet ostati u trajnom sjećanju te da će se suradnja nastaviti i nadalje.












