Viki Grošelj šalje zahvalu

Badema i Kruno i ove su godine s VIkijem Grošeljom planinarili Himalajom, točnije Tibetom. Pri susretu s Vikijevom štićenicom predali su joj novac koji su dobili kao mali Bundekov doprinos, ali su oni i ovaj put novac predali u humanitarne svrhe. Evo kako je to Viki Grošelj zahvalio.

Draga Badema, Kruno, PD Bundek…

Po vrnitvi z uspešnega  potovanja v Nepal in Tibet pošiljam zgornje slike.

Na eni sem z družino Ang Phuja, legendarnega vodje šerp, ki se je na naši odpravi na Everest leta 1979 smrtno ponesrečil.

Deset let po Ang Phujevi smrti, sva s Stipetom Božićem našla njegovo družino in od takrat jim skušava pomagati po najboljših močeh.

Na sliki iz leta 2008 so ob meni Ang Phujeva žena Ang Čutin, hči Jangcen in vnukinja Saka Futi.

Ostali dve sliki sta iz letošnjega leta, ko je bila Saka najboljša študentka v letniku na univerzi v indijskem Bangaloreju, kjer študira babištvo.

Prijazna zahvala vsem, ki prispevate sredstva za njeno šolanje.

Vse dobro,

Viki

Omiš 2026. – od izvora Cetine do slapova Krke

Prošli produženi vikend (od 4. do 7. lipnja 20nas je 53 iz PD Bundek zamijenilo svakodnevicu za tri dana prirode, aktivnosti, druženja i ponešto mišićne upale koja se,po rekcijama nakon povratka, uspješno razvila kod većine sudionika.

Naše putovanje započelo je na impresivnom izvoru Cetine, mjestu koje uvijek iznova ostavlja bez riječi. Nakon jutarnjeg razgibavanja i uživanja u pogledu na poznato „Oko Zemlje“, krenuli smo prema Omišu, koji nam je sljedećih dana bio baza za sve avanture.

A avantura nije nedostajalo.

Dok je dio ekipe istraživao planinarske staze i uživao u pogledima na more, otoke i kanjon Cetine, drugi su se odlučili za malo više akcije. Rafting na Cetini pokazao se kao pun pogodak – bilo je veslanja, prskanja, smijeha, pokoje mokre tenisice i puno dobre zabave. Ekipa koja je odabrala vožnju brodom također nije ostala zakinuta za uživanje u ljepotama rijeke i njezina kanjona.

Posebna priča bio je zipline. Neki su ga jedva čekali, neki su ga pokušavali ne gledati dok ne dođe red na njih, a na kraju su svi sišli s osmijehom i pitanjem: “Kad ćemo opet?” Bilo je lijepo gledati kako se početna trema pretvara u oduševljenje nakon prvog leta iznad Cetine.

Uz sve aktivnosti, našlo se vremena za kupanje, šetnje, druženje, večernje razgovore i ono najvažnije – punjenje baterija. Dobro, barem mentalnih, jer fizičke su se poprilično ispraznile.

Za kraj izleta posjetili smo Nacionalni park Krka, gdje smo uz šum slapova i laganu šetnju zaokružili još jedan odličan vikend. Bio je to savršen završetak putovanja prije povratka kući.

Hvala svima na dobroj volji, pozitivnoj energiji i odličnoj atmosferi tijekom cijelog vikenda. Još jednom ste pokazali zašto su izleti PD Bundek puno više od samog obilaska destinacija.

A ako vas još uvijek nešto boli… znači da je izlet bio uspješan.

Vidimo se na sljedećoj avanturi!

Vaši vodiči, Ana i Mladen

 

Info za Omiš

U nastavku vam dostavljamo raspored osoba po kućicama te nekoliko važnih informacija vezanih uz boravak u Omišu.

Polazak je predviđen 04.06.2026. s autobusnog ugibališta M. Središće u 5.00 sati, iz Čakovca (Euro Unit) u 5.20 sati te iz Varaždina u 5.40 sati. Smješteni smo u mobilnim kućicama različitih veličina (3 sobe i 2 dijeljene kupaonice – Kamp Almissa). Smještaj uključuje polupansion, no kućice imaju kuhinju za vlastitu pripremu hrane, a u blizini se nalazi i trgovina.

Drugog dana planirano je planinarenje do vidikovca Komorjak, a u poslijepodnevnim satima slijedi plovidba rijekom Cetinom, pri čemu ste odabrali rafting ili vožnju brodom. Cijena raftinga, cliff jumping & cave iznosi 40 € po osobi, odnosno 30 € za djecu, dok je cijena vožnje brodom 12 € po osobi.

Trećeg dana planiran je uspon na omišku Dinaru uz obilazak kule Fortice. Planinarenje je zahtjevnije zbog uspona, kamenitog terena i mogućih visokih temperatura, stoga preporučujemo prikladnu planinarsku obuću, dovoljnu količinu vode te zaštitu od sunca. Sudionici koji se ne odluče za planinarenje slobodno vrijeme mogu provesti u Omišu (Tvrđava Mirabela, Starogradska jezgra, pješčana plaža…). Cijena ulaznice za tvrđavu Fortica u Omišu iznosi 6 € po osobi, pa molimo da sa sobom imate novce.

Planiramo organizaciju ZIPLINE Omiš u popodnevnim terminima. Molimo sve zainteresirane da se u najkraćem roku jave našem vodiču Ani (cijena po osobi je od 70-80 € zavisno o broju prijavljenih).

Također, ulaznice za Nacionalni park Krka iznose 15 € po osobi uz predočenje važeće planinarske iskaznice. Sav novac za aktivnosti i ulaznice prikupljat ćemo u autobusu.

Spakirajte ruksake za novu avanturu koja nas čeka na Omišu i Cetini, napunite baterije i vidimo se na jutarnjem polasku!

V

Mali koraci za velike vrhove: Bundekovi klinci vodili na Snježnik!

Nedjelja, 24. svibnja 2026., za članove PD Bundek bila je rezervirana za poseban obiteljski izlet u Gorski kotar, koji će nam svima ostati u dugom sjećanju. Naš cilj bio je slikoviti i stjenoviti Snježnik (1506 m), a ulogu glavnih vodiča i kapetana uspona s ponosom preuzela su – naša djeca!

Krenuli smo s suncem okupanog Platka, popularnog sportsko-rekreacijskog središta. Vrijeme nas je poslužilo – topao, sunčan dan i proljetno zelenilo Gorskog kotara pratili su nas cijelim putem. No, prava zvijezda ovog izleta bila je naša najmlađa planinarska ekipa. S ruksacima na leđima, nevjerojatnom energijom i stalnim osmijehom, djeca su suvereno vodila kolonu kroz šumske staze, bodrila odrasle i bez imalo muke nas dovela do samog vrha!

Na vrhu nas je, u svom prepoznatljivom stilu, dočekao snažan gorski vjetar. No, umjesto da nas pokoleba, vjetar nam je samo donio dodatno osvježenje i osjećaj prave planinske avanture.

Ovaj izlet je još jednom dokazao da za planinarenje nema dobne granice i da su naši najmlađi itekako spremni za velike planinarske izazove. Hvala malim vodičima na strpljenju, energiji i predivnom danu! Do iduće zajedničke avanture, planinarski pozdrav od Bundeka! (ABM)

 

9. Urbanov pohod okupio 150 sudionika u prekrasnim krajolicima Gornjeg Međimurja


Danas je održan 9. Urbanov pohod koji je okupio čak 150 sudionika željnih druženja, rekreacije i uživanja u prirodnim ljepotama Gornjeg Međimurja. Posebno nas veseli što su nam se ove godine uz goste iz HPD “MIV” pridružili i gosti iz Mađarske, iz Kaposvara, koji su dodatno obogatili ovogodišnje druženje.

Uz prekrasno vrijeme i bujne zelene brege, sudionici su prošli Štrigovsku kružnu stazu kroz najljepše krajolike ovoga kraja – preko Banfija, Kaleca, Mađerkinog brega, Urbana, Rimščaka i Štrigovčaka, sve do povratka u Štrigovu.

Na Mađerkinom bregu sudionici su imali priliku poslušati zanimljivu priču o samom lokalitetu i tornju koji se ondje nalazi te pobliže upoznati njegovu povijest i značaj.

Predivno druženje, bujni zeleni bregi i dan kao stvoren za šetnju obilježili su ovogodišnji pohod te još jednom pokazali koliko priroda, zajedništvo i dobro društvo stvaraju lijepe uspomene.

Na kraju veliko hvala svima koji su pomogli u organizaciji događaja, vodičima i pomagačima te svima koji su pripremili kolače i okrjepu. Posebna zahvala obitelji Bartolić na gostoprimstvu, Paliju – kuharu,  Jeleni Jelki na zanimljivoj priči o Mađerkinom bregu, te Laciju na pomoći u prijevodu i komunikaciji s našim mađarskim gostima. Hvala i svim sudionicima koji su svojim osmijehom i dobrom atmosferom uljepšali ovaj dan. Vidimo se ponovno na sljedećem Urbanovom pohodu! (JN)

Prvomajske trodnevne putešestvije Dugim otokom u Bundekovoj režiji

Prvi maj ove smo godine proveli onako kako najviše volimo – u prirodi, uz more, planinarenje i dobro društvo. Čak 103 Bundeka uputilo se na trodnevno istraživanje Dugog otoka, još jednom potvrdivši da su zajednička druženja i aktivni izleti najbolji način za stvaranje novih uspomena.

Prvog dana obišli smo Orljak, vrh do kojeg vodi zanimljiva i razigrana staza, a do samog vrha stiže se za nešto više od sat vremena hoda. Predivno vrijeme, daleki pogledi i odlična atmosfera dodatno su uljepšali prvi dan našeg boravka na otoku.

Drugi dan bio je rezerviran za ljepote Parka prirode Telašćica. Uživali smo u šetnji kroz park, kupanju u jezeru Mir, razgledavanju tirkiznih uvala te usponu na impresivne klifove s kojih puca pogled na otvoreno more i kornatsko otočje. Poslijepodne smo nastavili istraživanje otoka obilaskom svjetionika Veli Rat i poznate plaže Sakarun, gdje su se najhrabriji okupali u kristalno čistom moru i uživali u prizorima zbog kojih ovu plažu s razlogom zovu “hrvatskim Karibima”.

Posljednji dan ostavili smo za laganiji tempo – pakiranje, kratke šetnje, ispijanje kave u Salima i još malo druženja prije ukrcaja na trajekt i povratka kući.

Povratak autobusom, kao i uvijek, prošao je uz prepričavanje doživljaja, puno smijeha, viceva i planiranja nekih novih zajedničkih avantura.

Hvala svima na odličnoj atmosferi, zajedništvu i još jednom uspješno realiziranom “morskom” izletu. Vidimo se uskoro na novim stazama! (SV)

Dugi otok nas čeka – raspored za bus i nova rooming lista s malih izmjenama

Sve znate, vjerujem da ste si već sve informacije pročitali, jedino je važno pratiti vremensku prognozu i tako se opremiti. Koliko pratimo, bit će sunčano, ali vjetrovito.

Evo raspored za bus i nova rooming lista (zbog malih promjena). U slučaju da nešto nije napravljeno kako treba, javite. Hvala na pomoći!

Vidimo se u petak raaaaano ujutro, nemojte zaspati.

P.S. Vođeni prijašnjim iskustvima, bilo bi dobro da imate svoje lončiće.