Bundekovi vodiči na Zboru vodiča HPS-a

Zbor vodiča HPS-a na Sljemenu, 2. i 3. prosinca 2017.
Na skupu je sudjelovalo 13 Bundekovih vodiča od ukupno 150-ak iz Hrvatske i BiH. Uživali smo u fantastičnom zimskom ugođaju, odličnom druženju sa zanimljivim ljudima, mnogo toga novoga čuli, doživjeli, naučili… Hvala Stanici vodiča Zagreb na cjelokupnoj organizaciji, bila je savršena. Lijepo smo se imali, družili, sreli se s dragim ljudima, dogovorili mnogo novih susreta… osnažili se u jedinstvenoj sinergiji – odgovorni i ponosni na svoj planinarski poziv!
Hvala Bundekovim vodiča što su pokazali velik interes i angažman u vodičkim aktivnostima te ulažu svoje slobodno vrijeme za daljnje stručno osposobljavanje pa tako i za kvalitetniji rad u svojoj planinarskoj – vodičkoj djelatnosti.

  

Tužna vijest

Napustio nas je dragi planinarski prijatelj, veliki zaljubljenik u domači kraj, čuvar vinskih tradicija- Ivan Kolac, član HPD Međimurje, ali možemo reći PLANINAR bez granica!!!

Oni nešto dužeg planinarskog staža pamtit će ga po fantastičnoj zabavi koju nam je prije 10-ak godina priredio na povratku s Noćnog pohoda s Ivanščice kad nam je oko 1 sat u podnožju Ivanščice  autobus ostao bez  goriva, a on  je svojim dosjetkama, vicevima, pjesmom i dobrom pozitivnom vibrom  učino taj kaos odličnom zabavom koju ćemo pamtiti do kraja života. Kao Martinjski biskup poznat je i priznat u svim okolnim planinarskim društvima koje su ga “unajmljivale” za prezentaciju obreda.

Prije nekoliko tjedana, saznavši za njegovu bolest, posjetila ga  je Sonja V. te mu uime svih članova Društva zaželjela ozdravljenje… nažalost, bolest je ipak bila jača…

Dragi Ivane, pamtit ćemo tvoje putešestvije Ravnom gorom po kojoj si često hodao, poznavao svako drvo, svaki kamen… pamtit ćemo te kao izuzetno veselu i zabavnu osobu… i takav ćeš ostati zauvijek u našim srcima!

Nek¨ti je laka naša međimurska gruda!

Sprovod će biti u utorak 21. 11. u 14 sati na Čakovečkom groblju.

Info za Martinjski pohod, subota- 11.11. 2017.

Kako je dosta upita za prijevoz iz M. Središća, bilo bi dobro da svi koji idu kroz M. Središće dođu na Autobusnu stanicu u 8.20 pa da zajedno krenemo dalje do Štrigove jer je nekima potreban prijevoz. Kolače možete donijeti u petak k Nevenki ili ih usput dostavite u Vučetinec u Vatrogasni dom (ako vam je usput) ili ih jednostavno donesete  sa sobom na druženje. U Štrigovi ćemo prije pohoda razgledati crkvu sv. Jeronima.

Nemojte zaboraviti na pravovremenu prijavu jer nam je važno zbog pripreme. Hvala!!!