Cilj ture je dočekati izlazak sunca na samom vrhu za što je potrebno do vrha doći u zadanom vremenu, stoga molimo sve koji misle da neće moći pratiti tempo nek´ se što prije jave jednom od vodiča da zajedno odluče o eventualnom odustajanju od ture. Molimo da svi mogući sudionici ovo shvate ozbiljno zbog dobrobiti i uspjeha cijele grupe. Okvirna satnica hodanja do vrha: start: 22:00, Prgarca 1:00, Konjski preval 2:30, Planika 3:30 i vrh 5:00
U nedjelju 29. srpnja iznenada nas je napustila poznata međimurska planinarka Dragica Kolenko. Još uvijek u nevjerici što će planinarske staze zauvijek ostati uskraćene najljepšeg planinarskog osmjeha, želimo izraziti sućut njezinoj rodbini, poznanicima i svim planinarskim prijateljima.
Posljednji oproštaj bit će u utorak 31. 7 . u 16 sati na groblju u Donjem Kraljevcu!
Počivala u miru, Dragice!
Neka te planinske vrleti čuvaju do nekih novih susreta!!!
Idemo u subotu 28.7. u 5.00 iz M. Središća, iz ČK (Gradski bazeni u 4.45- vozači neka se dogovore za vožnju do M. Središća). Držimo se svega što je napisano na plakatu.
Neke info dobivene od domarke: za vrh nije potrebna nikakva dodatna oprema. Veli da su dovoljne dobre cipele i štapovi. Obavezno si uzmite kapu i rukavice i za svaki slučaj kabanicu, čeonu lampu i tanku vreću za spavanje (piše na plakatu). Do doma ima pitke vode usput, dalje ne. Ujutro u nedjelju će nam doručak pripremiti ranije u 6 sati tako da što prije odemo prema vrhu. Nadamo se da će vrijeme izdržati, domarka veli da će biti dobro, a nama se prema prognozama baš i ne čini tako.
OBAVEZNA PLANINARSKA ISKAZNICA RADI POPUSTA!
Budimo pozitivni, veselimo se predivnim krajolicima lijepim vidicima!!!
Prije točno 20 godina, 16. srpnja 1998. godine, održala se osnivačka skupština PD Bundek. Među osnivačima bili su: Katarina Bence, Sofija Rodek, Darko Šardi, Stjepan Puklavec, Zlatko i Tanja Bahun. Za predsjednika je odabran Zlatko Bahun, a do kraja godine organizirali su još 8 pl. izleta, a već u siječnju prije osnivanja bio je održan i 1. Vincekov pohod- u društvu trojice planinara.
Danas brojimo oko 400 članova, za sobom imamo mnogo lijepih planinarskih tura, predivnih druženja!!!
Svečana proslava 20 godina rada priprema se za 24. 11. 2018.
Hvala svima koji dišu sa PD Bundek!!!
Evo, uspjeli smo, lukavošću, rezervirati još dodatna mjesta u domu, tako da sad imamo rezervirano za cijelu skupinu za 19 osoba, budući da je jedna osoba odustala. Nadajmo se još samo dobrom vremenu!!!!
U domu, nažalost, nema više od 15 slobodnih mjesta, svi koji su ispod broja 15 morat će otpasti ili se s nekim zamijeniti (tko eventualno ostaje na spisku, a ne može ići). Molim da svi koji su “upali”, a ne mogu ići, što prije jave Sonji kako bi im našli zamjenu. Dom moramo zvati još jednom 25. 07. U slučaju da bi se otvorilo koje mjesto više, javljamo redom.
Kulinarska ekipa Bundeka ove je godina bila u nešto izmjenjenom sastavu. Majstorica od kuhače Ivanka zamijenila je Palija koji je ove godine bio samo asistent. Da se i ona uspješno snalazi u kuhanju kotlića, dokazali su brojni zadovoljni degustatori koji su često dolazili i po repete. A što se kuhalo? Pretepeni želočeki, recept izvučen iz starih bakinih kuharica…
Inače na Zalešću se kuhalo 30-ak kotlića, vrijeme je bilo savršeno, ljudi još pod dojmom pobjede nad Rusijom… i u ugodnom druženju gotovo tisuću ljudi prošetalo je od kotlića do kotlića i isprobavalo delicije vrijednih majstora!
I ove godine Bundeki će kuhati kotlić na Ljetu uz Muru. Ovaj put glavna majstorica od kuhače bit će Ivanka Hrešć- ali nećemo otkriti mirise i okuse kotlića… Dođite i uvjerite se pa osobno isprobajte gastro kreativnost naših planinara! Vidimo se na Zalešću u nedjelju 9. srpnja- prije podne… i dođite što ranije na druženje!