24. Vincekov pohod u skromnijem i prilagođenom izdanju

Budući da se za Vincekovo u vinograde i brege ide po svakom vremenu, mi ćemo tu tradiciju zadržati, ali ćemo zbog epidemioloških mjera organizaciju Vincekovog pohoda prilagoditi.

Pohod će biti otvorenog oblika od 15. do 30. siječnja pa svatko tko želi može u tom vremenskom roku proći stazu. Staza će bit markirana tako da se svatko na njoj lako može snaći, a kreće kao i u dosadašnjim izdanjima: od Toplica Sv. Martin (kraj zatvorenih bazena) preko Grkaveščaka, Gradiščaka, Kapelščaka, Koncovčaka, Baloga, do Murskog Središća. Oko 14.5 km, preko pet brežuljaka od kojih ni jedan nije viši od 300 metara.

Neće biti organiziran autobusni prijevoz iz Murskog Središća, neće biti organiziranih stajanki niti Vincekovog obreda, startnine nema.

Cilj će biti u Lučici u centru Murskog Središća kraj Beach bara „Trska“, a oni koji skupljaju žigove, mogu si pohod potvrditi u „Trski“ (uz predočenje  fotke s pohoda).

GPX zapis Vincekovog pohoda možete preuzeti sa linka Vincekov pohod GPX.

Google map kartu koju je za vas pripremio HGSS stanica Čakovec možete pogledati i pratiti na ovom LINKU.

Društva koja dolaze organiziranim prijevozom iz drugih krajeva,  trebaju se najaviti organizatoru kako bismo se dogovorili i dodijelili im vodiča koji će ih po stazi sprovesti.

Kontakt telefon: Sonja (091 545-7377), Renato (098/555-609, SLO: 00386-70/229-270).

Svjesni smo da to nije Vincekov pohod na kakav smo navikli, Vincek na kojem na svakom brdu odzvanja glazba, na kojem se šire zagrljaji, susreću stara i sklapaju nova prijateljstva…  ali vjerujemo  da ćete razumjeti ozbiljnost epidemiološke situacije i naših organizacijskih promjena koje do posljednjeg trenutka moramo prilagođavati.

Zahvaljujemo na razumijevanju s nadom da će 25. Vincekov pohod biti u „dobrom, starom izdanju“, kao nekad.

Hodamo na vlastitu odgovornost, čuvamo okoliš  i pridržavamo se proporučenih epidemioloških mjera!

PD „Bundek“

Utvrda Paka – vrh i slap Šokot – utvrda Čanjevo – vidikovac Ribelj

Prvim (matičnim) planinarskim izletom u 2022. godini (u nedjelju 9. 1.)  odlučili smo pohoditi najzapadniji dio Kalničkog gorja utvrdu Paku, slap Šokot te utvrdu Čanjevo. S parkirališta kod kapelice u Paki u 08:40 sati krenulo je 39 planinara po prohladnom vremenu prema utvrdi Paka na koju, strmijim usponom, dolazimo za cca 20 min. Staza se nastavlja više manje položenije s mjestimičnim laganim usponima sve do vrha Šokot (466 mnv), a s njega se strmije spuštamo do klanca Šokot u kojem se nalazi istoimeni slap, ( vizure u klancu su prekrasne, zimske). Rutu nastavljamo kroz klanac, zaobilazimo vrh te nastavljamo do utvrde Čanjevo, gdje radimo odmor za ručak, nakon kojeg se penjemo na vidikovac Ribelj sa kojeg se odlično pruža pogled prema vrhu Vranilac, najvišem vrhu Kalničkog gorja, a nalazi se iznad sela Sudovec. U povratku se vraćamo po makadamu koji povezuje Čanjevo i Paku i s hodanjem završavamo u 14:25.

Nenad Puškadija, pl. vodič

  

“Lončekov” pohod po Štrigovskoj kružnoj stazi

Svake godine “Lončeki” odaberi pohod u vrijeme “Tri Kralja”, a ove su se godine odlučili za Štrigovsku kružnu stazu. Vrijeme se popravilo, vidici bivali sve bolji, a 40-ak je planinara svih dobnih skupina uživalo u ugodnom druženju po stazi i nakon hodnje “Pri Jeleni”. Čestitke za  voditelja Bojana Barića i njegovu organizatorsku ekipu, ali i za sve motivirane planinare!!!Sretno u novim ovogodišnjim pohodima!

Tužna vijest

Jučer je u 84. godini umro naš dugogodišnji član Josip Siladi. Iako u posljednjim godinama zbog zdravstvenog stanja nije sudjelovao u aktivnostima Društva, podupirao nas je i posjećivao na završnicama pohoda. Svi koji su planinarili s njim znaju kakav je bio veseljak i čovjek velikog srca, pozitivac u punom smislu te riječi. Bez njega će naša planinarska druženja ostati osiromašena i nedostajat će nam predivne međimurske pjesme u njegovoj a capella izvedbi. Hvala ti, Joža, na iskustvu, mudrim riječima, hvala na pjesmi i ljubavi prema Međimurju!

Sprovod će biti u petak 7.1. na čakovečkom groblju u 14.00 sati.

 

Ujedno obavještavamo da je danas 5.1. u 72. godini umrla Ružica Mavrin, majka našeg dugogodišnjeg člana Izvršnog odbora Mladena Mavrina. Pokop će biti također u petak 7.1. na čakovečkom groblju u 13.30 sati.

Svim tugujućima izražavamo sućut!
Nek˙ im je laka naša međimurska gruda koju su toliko voljeli!!!

Počivali u miru!

 

 

1. Silvestrov pohod

20-ak je sudinika na jedan poseban način obilježilo Staru godinu. Šetnjom duž predivne šetnice uz Muru do najvišeg brdašca našega grada, do Bundeka po kojem i društvo nosi naziv. Čašćenje i zdravica na Bundeku i povratak do Lučice gdje je po prvi put TZGMS organizirala doček u podne! Fantastičan dan, odlično vrijeme, društvo i ispraćaj stare na planinarski način! Sretno u novoj! Živjeli!!!
   
 

Vlado Huzjan – Bundekov najplaninar za 2021. godinu

Na posljednjem sastanku Izvršnog odbora jednoglasno je donijeta odluka da ovogodišnju titulu najplaninara ponese Vlado Huzjan. On je dugogodišnji član koji je u Bundekovim aktivnostima sveprisutan. Vlado je logističar kod svih predavanja, prezentacija, odlična potpora u pripremi teorijskog dijela planinarskih škola, član koji se sam sjeti i ode pokositi travu i počistiti teren na Gruntu. Iako ga ponekad posao sprečava da sudjeluje u nekim, njemu zanimljivim,  pohodima rado animira svoje bližnje da se pridruže. Vlado je samozatajan član koji godinama obogaćuje naš društveni život i na tome mu od srca hvala! Vlado, nadamo se da će ti L veličina majice biti ok…