Trogodišnji dogovori s Vladekom konačno su se i ostvarili. Imala sam priliku voditi ekipu od četiri dečka po prvi put na Triglav (Vladek, Nikola, Tomislav i Dejan). Budući da je Dejan dijabetičar koji konstantno mora voditi računa o razini šećera, trebali smo biti spremni na češće kratke stanke i više-manje sve prilagođavali njegovim mogućnostima i potrebama.
Krenuli smo iz Krme po slaboj kišici koja nas je čas oblačila u kabanice, čas skidala… nije bilo strašno, ali je bilo klizavo i mokro pa je još više trebalo paziti. Za nekih šest sati stigli smo do Kredarice. Vjetar je puhao i nosio oblake prema Triglavu tako da je odluka pala da se sutradan krene na Triglav jer su prognoze pokazivale sunčano vrijeme. Vjetar je čitavu noć puhao na udare, a ujutro nas je dočekala gusta magla i dalje jak vjetar. Na našim se licima osjetilo razočaranje, ali je dosta ljudi već krenulo prema vrhu pa smo i mi, nadajući se da će se magla raščistiti. Na sebe smo stavili većinu odjeće jer je osjet zbog jakog vjetra bio malo iznad 0. Dečki su se odlično snalazili s opremom i za nekih sat i pol stigli smo na vrh. Mrvicu slabija magla, ali još uvijek nikakvih vidika. Uslijedilo je fotkanje, krštenje, kratki odmor i spuštanje. Trebali smo biti posebno oprezni jer je prema vrhu pristizala rijeka ljudi i stalno se s nekim trebalo mimoilaziti. Ipak, na Malom Triglavu magla nam se smilovala i otvorila nam poglede, najprije na stranu Planike, pa prema vrhu kako bi mogli doživjeti završni uspon na Veliki Triglavu, a zatim i prema Kredarici. Dečki su bili izrazito sretni i euforični jer su konačno mogli vidjeti ljepote koje im ta staza nudi, ali i samu stazu kojom su se penjali prema vrhu. Uslijedio je završni spust do Kredarice, zajedničko fotkanje i kratki odmor te spuštanje istim putem prema dolini Krme. Triglav se u punini ljepote mogao vidjeti tek u kratkim intervalima, a kasnije je na njegov vrh sjeo oblak i prekrio ga. Do svog ishodišta stigli smo oko 16 sati, blago umorni, ali zadovoljni što smo ostvarili zacrtani cilj i mogli uživati u ljepotama kroz koje smo prolazili.
Čestitke
ekipi, posebno Dejanu koji je čitavo vrijeme uspješno balansirao razinu šećera i tako dokazao da se osluškivanjem svoga tijela, dosljednom prehranom i kondicijskom spremnošću može i na jače ture. Hvala dečkima na ukazanom povjerenju i izrazitom uvažavanju, vjerujem da će taj uspon pamtiti do kraja života. (SV)
Zlatko Mihocek – Torpedo opet je nakon tri godine krenuo na Via Adriaticu, 1. 9. 2022. otpratili smo ga na Autobusnoj stanici u Čk, pridružila mu se Marija Levanić iz Novog Marofa koja će jedan dio proći s njim. Želimo im sretan put, manje kišno vrijeme i lijepe doživljaje koje će, vjerujemo, podijeliti s nama! Sretno!!!
U subotu 27.8. sudjelovali smo (deset članova PD Bundek) – kod prijatelja iz PD Lendava- na njihovom pohodu kojeg organiziraju u sklopu Bogračfesta. Vrijeme nam je bilo idealno za hodanje, vodiči su nas odlično vodili, a na kraju nas je kod Društvenog doma dočekao predsjednik Štefan Kozak sa svojom ekipom koja je za nas pripremila ukusan bograč. Lijepo smo se imali, podružili i dogovorili za sljedeće ture. Prvu smo odradili već u ponedjeljak, 29.8. kao prethodnicu za njihov pohod po Štrigovskoj kružnoj stazi koju će s Udrugom umirovljenika organizirati 21. 9. 2022.
28.8. 2022. odazvali smo se na pohod dragim prijateljima PD Lendava. Nas desetak Bundeka uživalo je u ugodnoj šetnji, lijepom druženju i ukusnom bograču. Nakon spuštanja u Lendavu obišli smo manifestaciju Bogračfest. Dan savršen!
Budući da je za nedjelju nestabilna i kišna vremenska prognoza, nažalost, moramo otkazati izlet na izvor Mure. PD Bundek nema drugih slobodnih termina vikendom, kombiji u Austriji do pl. doma voze samo do 11.9. tako da ove godine neki novi termin ne možemo tražiti. U slučaju da je netko slobodan kroz tjedan, ima volje i želje otići u vlastitom aranžmanu u taj predivni kraj po lijepom vremenu, slobodno nam se može javiti za bilo kakvu informaciju. Ove godine će taj izlet možda ostvariti ona ekipa koja je upisana 11.9. Nažalost, oni najbrži koji su trebali ići u prvom terminu, morat će pričekati iduću godinu. Žao nam je.
Pohod v Turnišče je hodočasnički pohod i planinari PD Lendava tradicionalno odlaze u večernjim satima. Prijavite se direktno njima.
Bogračfest ćemo zajednički ići autima, prijave do utorka 23. 8. Sonji (0915457377) kako bismo pravovremeno javili brojčano stanje. Kreni bismo autima iz M. Središće u 8.15 sati.
Budući da je u 9.mj. vodički tečaj u PD Radoboj, a vodi ga naš Dubravko Costa Balent, bilo bi poželjno da popunimo kapacitete vodičke sekcije. Svi zainteresirani koji imaju volje, koji imaju uvjete – prijavite se, društvo vam tečaj financira. Više o tečaju, više o prijavi i uvjetima na sljedećem linku: https://www.hps.hr/vijesti/14208/najava-tecaja-za-vodice-a-standarda-na-strahinjscici/. Svi zainteresirani, prijavite se i Sonji kako bi mogli zajedno rješavati sve uvjete koji su za tečaj potrebni.
Molim sve članove koji su zainteresirani da završe Markacistički tečaj kako bi pripomogli Društvu u održavanju planinarskih putova da se što prije jave Sonji da se na vrijeme prijavimo kad još ima mjesta. Tečaj će se održati samo jedan vikend, 24. i 25. 9. u Radoboju. Društvo financira kotizaciju svakom prijavljenom. Javite se Sonji do nedjelje 17.7.