Budući da smo jesen započeli s dosta izleta s najmlađima, s našim podmlatkom – odlučili smo najprije počastiti njih – vrtićance i osnovnoškolce. Kupili smo novu termo-posudu koju ćemo, nadamo se, često koristiti. Pali ju je preuzeo i dočekao nas na Bundeku i Mađerkinom bregu! Nadamo se da će tako ugodnih dočeka biti još!
Vjerujemo da ćemo uskoro moći zaključiti onu Bundekovu narodnu – Bilo kuda, Pali s termo-posudom svuda! Ali punom!!! Čekamo i prvi grah!
U subotu 14. 10. 2023. predivno jutro iskoristili smo za izlet s našim podmlatkom. “Ftičeki” iz Belice, njih 20-ak, sa svojom voditeljicom Ivanom Pavlic prošli su Štrigovsku kružnu stazu pod vodstvom Zlatka i Sonje, ali i pomagača i potpore (Stanka, Suzane, Ivanke, Damira i Ranke). Usput su se brali kesteni, uživalo se u sunčevim zagrljajima, “osvojili ” i poznati štrigovski Vidikovac na Mađerkinom bregu, ali najveće iznenađenje dočekalo nas je upravo na Mađerkinom bregu. Pali, naš vrhunski gastro-mastor, dočekao nas je s kuhanim kobasicama i hrenovkama, sokovima, keksićima, a sve zbog kupnje nove termo-posude koju je trebalo isprobati. Nakon uživanja na štrigovskim obroncima, skrenuli smo prema Štrigovčaku, zajedno se fotkali i zabilježili jedan od najljepših jesenskih dana u godini. Vjerujemo da će ovako lijepih druženja biti još puno! Bravo za “Ftičeke”!
Bundeki vodili na Bundek vrtićance iz M. Središća i Peklenice
U utorak, 10. 10. 2023. vodiči Bundeka (Josip, Ivanka i Sonja) vodili su mališane DV Maslačak – skupinu Suncokreti iz Peklenice i skupinu Ježići iz M. Središća na najbliži središćanski breg – Bundek.
Oko 3 km dugu stazu s malo visinskih metara prošlo je 80-ak sudionika od toga 40-ak mališana – pod budnom paskom roditelja i odgajateljica (Martina K., Veronika, Martina P. i Ines). Boravak u prirodi, briga za okoliš, zdrava prehrana, poticanje radoznalosti i istraživačkog duha – samo su neki od ostvarenih ciljeva koje mališanima nudi zajedničko druženje u prirodi. Na kraju su se svi zajedno počastili pod Bundekom (hvala Nevenkinoj ekipi) i laganim se hodom vratili na cilj. Čestitke svim mališanima i njihovim roditeljima i odgajateljicama. Veselimo se novoj suradnji i druženju!
Predivan dan i odlično društvo (54 sudionika) osigurali su nam nezaboravno planinarenje obroncima Zrinske gore ponad Kostajnice. Najprije smo obišli Spomen obilježje Goranu Ledereru, a zatim kraćom stazom produžili (duža je zabranjena zbog svinjske kuge) do vrha Djed. Nažalost, na tom putu nije bilo kestenja pa smo si ih mogli samo kupiti na velikoj manifestaciji u centru grada. Mnoga događanja, mnoštvo ljudi, odličan program, dobra gastro ponuda obilježili su ovogodišnju kestenijadu. Šteta što je bilo malo kraće hodanje, ali je zato bilo više vremena za Eko sajam i Srednjovjekovni sajam u Starom gradu Zrinskih. Za svakog ponešto!
U okviru projekta No boundaries sudjelovali su i Bundekovi volonteri i u subotu 7. 10. 2023. pripomogli u vođenju mladih osoba s invaliditetom na Ravnu goru. Osim planinarenja, imali su organizirane i igre i tako si predivni dan na Ravnoj gori učinili nezaboravnim. Puni dojmova spusti su se do autobusa i blago umorni vratili se u Međimurje. Bravo za djecu, njihove roditelje, voditelje, ali i za našeg Zlatka koji svoju empatiju prema OSI prenosi i na druge naše vodiče.
Kao i svake godine, tako i ove – pridužujemo se prijateljima iz PD Lendava na njihovom pohodu! Ne treba se posebno prijavljivati, bilo bi dobro da se okupimo u M. Središću na Autobusnoj stanici u 7.00 sati, dogovorimo prijevoz. Trebali bismo stići na njihov bus u 7.30. Sve podatke iščitajte si s plakata.
U subotu, 30.9. 2023.Edo, Sonja i Dražen te markacisti iz PD Ljutomer Josip, Marijan, Jože i Cilika obišli su dijelove planinarske staze koju želimo zajedno trasirati i izmarkirati. Riječ je o kružnoj stazi od Mađerkinog brega do Jeruzalema i natrag. Oko 20-ak km ukupne dužine, visinske metre još moramo izračunati kad staza bude do kraja uređena. Jednom smo prošli stazu u cijelosti, a danas samo problematične dijelove i sve smo uspješno dogovorili. Budući da smo bili na njihovom terenu, naši su prijatelji bili odlični domaćini te nas na kraju i počastili. Svaka čast i obiteljskim gospodarstvima pokraj kojih smo prolazili, svi su bili jako gostoljubivi i počastili nas… Vjerujemo da će naš put upravo pokazati koliko imamo zajedničkih osobina, uz mnogobrojne ljepote i dobrote… Uskoro nove aktivnosti!
Bundeki su po treći put sudjelovali na natjecanju, ali je ove godine po prvi put bilo natjecateljskog karaktera. Pali – naš glavni kuhar – odlučio se za grah i potrudio se skuhati najbolji kotlić. U pomoć mu je došlo dosta članova i simpatizera pa je grah brzo planuo. Odlična organizacija, mnogo posjetitelja, 13 natjecateljskih ekipa… Bravo za našeg kuhara Palija, Nevenku kao “tetiku” koja drži tri vogla, sve članice koje su se potrudile i ispekle kolače, ali bravo i za one koji su svojim dolaskom podržali još jednu društvenu aktivnost. Čestitke domaćinima, sigurno se vraćamo dogodine.