Bundeki na 4. Eko kotliću

Već tradicionalno uključili smo se u kuhanje jela po odabiru i bili jedna od 14 ekipa. Glavni kuhari bili su Ivanka i Jožek Hrešć i asistent Vladek Huzjan. Skuhali su preeedobre pretepene želočeke. Sve su ekipe bile jedinstvene i u skladu s ekološkim principima, jela su bila raznolika i jako ukusna, blagdan za nepce. Čestitke svim ekipama, posebno nagrađenima, hvala svim posjetiteljima, a posebna zahvala organizatoru – Med dvemi vodami – Centar za posjetitelje, Križovec.
Hvala svim našim članovima koji su svojim dolaskom došli i podržali našu ekipu!!!

Kamo ovaj vikend – preporuka!

subota, 21. 9. 2024. Bundekova ekipa na čelu s Ivankom i Josipom Hrešćom kuha Eko kotlić kod Med dvemi vodami – Centar za posjetitelje Križovec; možete pomoći tako da dođete degustirati sve što će se tamo kuhati oko 13 sati, obavezno sa sobom donesite naše metalne lončeke, ako hoćete i što popiti (budući da je Eko kotlić).
nedjelja, 22. 9. 2024. naš vodič Nenad Puškadija vodi zanimljivu pješačko-planinarsku turu Od Pake do bunkera – Dani vrganja u Paki. Sve informacije na plakatu. Organizacija u vlastitoj režiji!

Škocjanske jame, obiteljski izlet – 15. 9. 2024.

Od početka je ‘krivac’ – u ovom slučaju, rijeka Reka, koja kod sela Škocjan nestaje u utrobi zemlje, odnosno u Škocjanskim jamama te nastavlja svoj tok sve do Italije. Upravo ona je glavni adut zbog koje se 50 planinara Bundeka zaputilo u posjet Škocjanskim jamama u susjednoj nam Sloveniji. Odmah na početku nas je dočekala vodička koja nas je vodila kroz najveći podzemni kanjon na svijetu dugačak oko 3,5 kilometara. Raskoš kojeg je smo vidjeli u dijelu špilje zove se Šumeća jama te Hankejev kanal uz ogromnu dvoranu te u samoj dvorani rijeka Reka bučno prevrće kamenje i pravi male vodopade. Kada smo izašli iz Škocjanskih jama i napravili nekoliko fotografija, nastavili smo put stazom po strmoj visokoj litici, a ispod sebe vidjeli rijeku Reku gdje ulazi u podzemlje. Škocjanske jame su nas ODUŠEVILE i ponosni smo na naše male planinare koji su uživali te pratili kartu da se ne izgubimo 🥰. A svu ljepotu kako smo uživali pogledajte na slikicama.
Slike: Ana BM i Karolina Š.

Dva predivna dana na Velebitu, 7. i 8. 9. 2024.

Prvi dan: Crnopac preko ferate Bat
2. dan:Pariževačka glavica jama Mamet i Vilinski kukovi
Vrijeme je bilo fantastično, a odlični i uigranu ekipu činilo je 12- ero članova koji su uživali u prredivnim velebitskim pejzažima, nekima koji i nisu previše popularni. Hvala vodičima Draženu i Josipu, hvala obitelji Hrešć na izuzetnom gostoprimstvu, a hvala i Ivici koji nas je sigurno dovezao do destinacija i na kraju doma. SV

Super ferrata Dachstein 31.08.-01.09.

Zajednicki izlet HPD Medimurje i PD Bundek (vodiči Silvo Dania & Sunčica) sve skupa 9 feratašica i ferataša)
3 nezavisne ferate Anna Klettersteig (300 m C/D), Johann Klettersteig (700 m D/E) i Schulter Klettersteig (250 m B). — na lokaciji Dachstein Gletscher 2996m.
U srpnju kad je ovaj izlet bio prvobitno planiran vrijeme nije bilo nimalo naklonjeno. Ovaj put smo imali srece, ali ne u potpunosti. Na ledenjaku, zadnjoj dionici naseg puta, pogorsalo se vrijeme i uz opasnost od grmljavinskog nevremena, teska srca smo odlucili odustati. Odluka je bila teska, ali prava jer taman kad smo dosli do zicare pocela je kisa. Ponekad je hrabrost i odustati na vrijeme. No, najtezi dio smo uspjesno otpenjali, osmijesi i radost na fotkama govore sve, a cuda i ljepota kojom smo bili okruzeni ponovno nas podsjecaju na to koliko smo sretni sto mozemo hodati, penjati, skakati i uzivati u svakom od ovih trenutaka. SG

Biciklijada i šetnja uz Muru, subota i nedjelja 7. i 8. 9. 2024. – preporuke

 Poziv za sudjelovanje na 1. rekreativnoj biciklijadi pod nazivom Od Mure do kulture. 
Biciklijada će se održati 07. rujna 2024. godine (subota) sa startom u 10:00 sati na Šetnici svete Barbare Mursko Središće te će se odvijati po području Turističke zajednice područja Mura i gorice. Staza kojom se vozi duljine je 40 kilometara, većinom ravničarskog dijela. Dio staze je cestovni dok se di vozi uz rijeku Muru. U privitku također dostavljam rutu. Na raskrižjima će biti markirana tako da će Vas strelice voditi prema cilju koji je na izletištu “Fusek”, gdje sve sudionike očekuje besplatan gulaš. U sklopu biciklijade bit će i otvorena vrata Etno kuća i interpretacijskih centara, tako da će svim sudionicima biti i omogućeno besplatno razgledavanje kulturnih sadržaja na našem području. U privitku su također navedeni centri koji su otvoreni. U privitku su sve ostale informacije. Prijava: http://turistickazgms@gmail.com ili na broj telefona 099 163 0081.

UZ DAN POLICIJE Pridružite se šetnji uz Muru – od Murskog Središća do Žabnika                                                                    Policijska udruga IPA Međimurje – Čakovec, povodom Dana policije, pod naslovom “ŠETNJA POKRAJ MURE”, organizira šetnju Murskom šetnicom, od grada Mursko Središće do najsjevernije točke u Republici Hrvatskoj, u Žabniku.Događaj će se održati u nedjelju, 8. rujna 2024. godine u 09:00 sati, a cilj mu je promicanje IPA-e i policijske struke u lokalnim zajednicama uz zbližavanje naših kolega i građana!.

Start će biti s početne pozicije šetnice u gradu Murskom Središću te će se šetači kretati do Žabnika, do objekta ŠRD Čikov u Žabniku. Prije starta će se izraditi fotografija iz zraka, s dronom. U Žabniku će biti osigurana okrjepa. Potom slijedi povratak do grada Mursko Središće gdje završava šetnja pićem i kuhanim grahom, koji će se biti poslužen na ribnjaku za sve sudionike šetnje.

Projekt su podržali grad Mursko Središće i Međimurska priroda – Javna ustanova za zaštitu prirode, čiji će članovi sudjelovati u šetnji i svima zainteresiranima dati informacije o biljnom i životinjskom svijetu rijeke Mure!Klub IPA Međimurje je izradio oko 100 majica s logom projekta i logotipima grada Mursko Središće i Međimurske prirode te će se moći preuzeti na mjestu okupljanja, uz donaciju!

-Preporučujemo sportsku obuću i odjeću (slojevitu). Staza je ravničarska koju mogu prijeći rekreativci bez većih napora – poručuju.

   

 

Renata Vinko na najvišem vrhu Afrike

Još prije osam dana javili smo da je krenula prema Africi, a jučer je već stala na najviši vrh Kilimanjara! Bravo, bravo, bravo!
Znamo da na tim visinama nije nimalo lako i bojiš se kako će tijelo reagirati, znamo i da je ona imala dosta kondicije i upornost koja je bez problema može dovesti do cilja… i sve se poklopilo, uspjela je!!!
Evo njezinih prvih dojmova: “Uglavnom,nije bilo nimalo lako.Teško je na tim visinama.Imali smo slučaj i visinske bolesti, no na sreću ja sam imala lagane simptome. Hodali smo 10 sati gore i nakon toga smo se spuštali svaki sa svojim vodičem dole. Ovo na slici je moj vodič Richard i stigli smo dole vrlo brzo. Za dva sata. Nekima je trebalo duže. Nakon toga smo se spremali i pješačili do Horombo kampa još oko 4 sata. Nakon toga. Znači- hodali smo oko 17 sati bez spavanja ili nekih većih odmaranja.
Ovu noć smo se dobro naspavali i sad još imamo 18 km hodanja do ulaza u nacionalni park. Danas imamo feštu,djeljenje certifikata i sutra safari pa se vraćamo.”
Renati želimo brz oporavak, nek se dobro odmori kako bi mogla uživati u ostvarenju svoj sna!!! Sretan povratak kući!!! Jedva čekamo tvoju detaljniju priču!!!