Danas je održan 9. Urbanov pohod koji je okupio čak 150 sudionika željnih druženja, rekreacije i uživanja u prirodnim ljepotama Gornjeg Međimurja. Posebno nas veseli što su nam se ove godine uz goste iz HPD “MIV” pridružili i gosti iz Mađarske, iz Kaposvara, koji su dodatno obogatili ovogodišnje druženje.
Uz prekrasno vrijeme i bujne zelene brege, sudionici su prošli Štrigovsku kružnu stazu kroz najljepše krajolike ovoga kraja – preko Banfija, Kaleca, Mađerkinog brega, Urbana, Rimščaka i Štrigovčaka, sve do povratka u Štrigovu.
Na Mađerkinom bregu sudionici su imali priliku poslušati zanimljivu priču o samom lokalitetu i tornju koji se ondje nalazi te pobliže upoznati njegovu povijest i značaj.
Predivno druženje, bujni zeleni bregi i dan kao stvoren za šetnju obilježili su ovogodišnji pohod te još jednom pokazali koliko priroda, zajedništvo i dobro društvo stvaraju lijepe uspomene.
Na kraju veliko hvala svima koji su pomogli u organizaciji događaja, vodičima i pomagačima te svima koji su pripremili kolače i okrjepu. Posebna zahvala obitelji Bartolić na gostoprimstvu, Paliju – kuharu, Jeleni Jelki na zanimljivoj priči o Mađerkinom bregu, te Laciju na pomoći u prijevodu i komunikaciji s našim mađarskim gostima. Hvala i svim sudionicima koji su svojim osmijehom i dobrom atmosferom uljepšali ovaj dan. Vidimo se ponovno na sljedećem Urbanovom pohodu! (JN)

